
Solliciteren met AI
Leer hoe je AI slim inzet om jouw sollicitatie sterker, persoonlijker en overtuigender te maken.
Leerdoelen
- Cv en LinkedIn-profiel versterken
- AI slim inzetten bij solliciteren
- Sollicitatiegesprekken oefenen met AI
De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt gaan razendsnel. Digitalisering neemt toe en AI wordt steeds belangrijker. Ook binnen de arbeidsmarkt is deze ontwikkeling van grote invloed, daarom is het belangrijk om digitaal mee te veranderen!
In deze workshop ontdek je hoe je AI inzet als sollicitatiecoach. Niet om een standaardbrief uit de machine te halen, maar om je eigen verhaal scherper te krijgen.
We gaan aan de slag met vragen als:
- Hoe vertaal je jouw ervaring naar een overtuigend cv of LinkedIn-profiel?
- Hoe voorkom je dat je motivatiebrief klinkt als dertien-in-een-dozijn AI-tekst?
- Hoe kun je oefenen met lastige sollicitatievragen?
- En waar ligt de grens tussen slim gebruik en jezelf verliezen in de tool?
Deze sessie is bedoeld voor mensen die nieuwsgierig zijn naar AI en willen ontdekken hoe je technologie praktisch, kritisch en menselijk inzet in je loopbaan.
Over de trainer
Trainer Pieter Vermeer neemt zijn ervaring mee vanuit JobOn, waar we dagelijks bezig zijn met werkzoekenden, loopbaanregie, werkgeverschap en de toekomst van solliciteren. Verwacht dus geen technische AI-training, maar een praktische sessie over beter solliciteren met hulp van de nieuwste tools.
Een groot aantal bibliotheken biedt samen met Stichting JobOn een gevarieerd najaar programma aan voor iedereen die een volgende stap wil zetten in de loopbaan. Zo kun je bijvoorbeeld meer leren over netwerken, solliciteren met AI, storytelling en jouw kansen op de arbeidsmarkt. Voor onze JobOn community hebben wij ook een beperkt aantal plekken beschikbaar.
Praktische informatie
- Deze workshop is online via Zoom. Hiervoor heb je stabiel internet, een webcam en een microfoon nodig. We verwachten dat deelnemers zowel beeld als geluid inschakelen en actief deelnemen aan het gesprek.
- Om de aanmeldlink (via de mail) correct te ontvangen vragen we je om je uiterlijk een dag van tevoren aan te melden. Je ontvangt 2 uur vooraf de link in jouw mail. Let op, dit bericht kan in jouw spam terecht komen.
- Heb je een vraag? Stuur ons een e-mail (info@jobon.nl). Wij zijn per mail bereikbaar van maandag t/m donderdag van 09:00 tot 17:00.
Zien we jou woensdag?
Werk aan je cv, LinkedIn-profiel en sollicitatiegesprekken, zonder je eigen verhaal uit het oog te verliezen.
Wie organiseert dit event?

Trainer
Pieter Vermeer
Pieter is oprichter en directeur innovatie bij Stichting JobOn.

Eventmanager
Petra van der Vlugt
Ik ben een sociaal, ondernemend en enthousiasmerend persoon. Ik werk het liefst met en voor mensen. Mijn kracht ligt in het leggen en onderhouden van persoonlijke contacten. Ik kan me goed verplaatsen in de ander, help en luister graag en ga op zoek te gaan naar de juiste (creatieve) oplossing. Ik ben een echte doener en organisatorisch ben ik sterk.